MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 6673534
nr 667 3534
Fåtölj
Carl Malmsten
Kondition: slitage, skador
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 15 november 2010
kl 21:27:32
400 kr
350 kr
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor